HAKKIMIZDA

Okul öncesi eğitim kurumları; çocukların anne ve babalarından bağımsız bireyler olarak gerçek hayata adım atacakları ilk ve en önemli basamaktır. Çocukların hayatındaki bu kritik dönemde alacakları eğitimin kalitesi, gelecekte çocukta oluşacak kişilik alt yapısının temellerini atacaktır. Bu nedenle eğitimin kalitesi ve nasıl verildiği çok önemlidir. Biz Minnak Eğitim Kurumu olarak çocukları, ezbere dayalı eğitim modelinin dışına çıkararak yaşayarak öğrenebilecekleri, bilgiye ulaşabilecekleri tüm yolları gösterecek olan eğitici kadrosu ve fiziki şartları azami ölçüde sağlamış bulunmaktayız. Branş dersleriyle ve sınıf içi ders etkinlikleriyle çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu eğitim ortamını sunmaktayız. Bunları yaparken her çocuğumuzun biricikliğini göz önünde bulundurarak, çoklu zeka kuramını benimseyip, bütün öğretim yöntem ve tekniklerinden faydalanmaktayız.

Bizler gelecek nesillere verdiğimiz eğitimin olumlu dönütünü almayı umarak, özgüven sahibi, kendini ifade edebilen, yeteneklerinin farkında olan, sosyal yönü güçlü, sorunların üstesinden gelebilen, üretken, içinde bulunduğu ortamı ve şartları kendine uygun hale getirerek en iyi şekilde değerlendirebilen, muhakeme yapabilen, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan ve ona göre davranan, doğruluk ve dürüstlükten ödün vermeyen, kendi ayakları üzerinde durabilen, benliğini dini ve milli değerleri üzerine inşa eden bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Okul öncesi eğitim, beyin gelişiminin en hızlı olduğu dönemdir. Bu dönemde çeşitli deneyim fırsatları sunarak bu gelişimi desteklemek ve zihinsel fonksiyonları arttırmak çok önemlidir. Ebeveynlerinin yavrularının gelişimleri için attıkları her adım gelecekte onlara duyacakları güveni yerine getirir. Bu sayede, çocuklarına güvenen anne ve babalar, topluma özgüveni yüksek bireyler kazandırırlar. Çocuklarımızın hayatlarındaki dönüm noktaları olan bu geçiş evrelerinde şefkatli ve sıcak ortamımızda Minnak tohumlarımızın sağlam köklerden yükselen sarsılmaz çınarlar olmalarına yardımcı olabilmek için sizleri bekliyoruz.

DUYURULAR

İLGİLENEN VELİLERİMİZİN DİKKATİNE KONTENJANIMIZ BİTMEK ÜZERE